Шкільні екскурсіїЗимова екскурсія (2021-2022 н.р.)

Які зміни відбулися в природі з настанням зими? Які птахи залишилися зимувати? Спостереження за зимовою природою на екскурсії з 2 класом.Подорож золотокосою осінню (2021-2022 н.р.)

Екскурсія з другокласниками Преображенської гімназії "Основа"

Навчальна практика 2018 

Є один варіант походів з дітьми - вибрати самостійний маршрут. У такому випадку ви зможете повністю насолодитися красою природи, а також відчути їх тілом і душею.
Піші прогулянки з дітьми - важлива і потрібна справа. Головне, щоб дитина залишилася задоволеною, а не була розчарована від спілкування з природою.
Дуже цікавими видалися екскурсії навчальної практики учнів 3-Б класу. Кінець навчального року ми вирішили закінчити екскурсією в екосистему, з метою спостереження за природою, ознайомитися з рослинним та тваринним світом водойм та луків. День був насичений яскравими враженнями, позитивними емоціями та гарним настроєм на цілий тиждень.

Ексклюзивна екскурсія 3-Б класу на пасіку, яка розташована в селі Мала Токмачка, з метою дізнатись усе про бджіл та скуштувати смачного меду!
Бджола є давнім супутником людини впродовж тисячоліть. А мед є наздвичайно смачним та корисним продуктом.
В минулі часи кожне село в Україні мало пасіку. Сьогодні бажаючих займатись бджільництвом меншає з кожним роком. І, хоча Україна залишається однією з провідних держав світу з виробництва меду, кількість сімей крилатих трудівниць так само зменшується.
Проте, культуру бджільництва вдається зберегти завдяки домашнім пасікам, як та, на якій ми й побували.  Її хазяйка приділяє багато років професійно займається бджільництвом та є нащадком покоління бджолярів.
На очах у школярів господар- пасічник розпалить димар, щоб бджоли заспокоїлися. На екскурсії школярі побачили:
·         вулики та рамки, мед у сотах;
·         бджолину королеву (матку), робочих бджіл, трутнів;
·         медогін, димар та інші знаряддя праці бджолярів;
З цікавих фактів про бджіл та бджолярство школярі дізнаються:
·         скільки квітів опилюють;
·         чому вулики переважно фарбують у жовтий та блакитний кольори;
·         як бджоли збирають нектар та перетворюють його на мед;
·         як виробляють інші продукти бджільництва та які саме.
Після завершення огляду пасіки –  чаювання з дегустацією  меду.
Дякуємо за екскурсію власниці пасіки, мамі учня 3-Б класу Долі Тетяні Олексіївні. 


Пришкільний табір (Екскурсія до механізованого току ТОВ «Мала Токмачка»)


 З метою  розширення знань та світогляду, 12 червня 2017 року  вихованці пришкільного табору «Сонечко» відвідали механізований тік. Там їх привітно зустріла випускниця нашої школи 1972 року завідувач механізованим током Зеря В.М.
     Діти мали змогу побачити:  5 складів для зерна, новий трактор-навантажувач «Маніту», вісову, зерно перероблюючу машину (ЗАВ-50), ваги для зважування машин та машино підйомник, місце відпочинку персоналу.  
     Учні отримали змістовну інформацію про всі процеси, які відбуваються з зерном від зважування до зберігання, також задавали багато запитань на які отримали змістовні та зрозумілі відповіді.
     Екскурсія вихованцям табору дуже сподобалась.

Екскурсія до шкільного музею під відкритим небом

На подвір’ї нашої школи існує експозиція шкільного музею під відкритим небом, яка започаткована в 2011 році.
     Учні 2-Б класу мали можливість відвідати кожну «історичну зупинку» шкільної експозиції  та прослухати історію виникнення кожного з експонатів цього музею. Екскурсію для учнів провела вчитель історії Гамова Тетяна Василівна.
     Тетяна Василівна досить детально та цікаво розповідала про такі експонати, як «Лелече гніздо», «Пам’ятний знак на честь заснування закладів освіти у с. Мала Токмачка», «Дерево шкільного родоводу» та «Фонтан удачі» - єдиний фонтан на території школи в Оріхівському районі.
     На кожній «історичній зупинці» учні дізнавалися щось нове. Першою зупинкою  екскурсовода була біля експоната «Лелече гніздо», де учні дізналися чому саме цьому птахові поставлено пам’ятний знак  на території нашої  школи.
     Екскурсія продовжилася біля пам’ятного знаку на честь заснування закладів освіти у с. Мала Токмачка. На цій зупинці вони дізналися дещо про першу школу села, в якій навчалося всього 40 учнів, з яких 38 – хлопчиків і 2 дівчаток. І тут в учнів виникло питання: «Чому саме так?». На що Тетяна Василівна відповіла, що дівчаток виховували та навчали вдома , як керувати домашнім господарством. Також на цій зупинці стало відомо, що «День знань», в ті часи, був не 1 вересня, як це зараз, а 15 вересня. Цього дня починали навчатися всі, хто не вмів читати, а той хто вже читав – приходив до школи в січні. Також у експозиції представлені зразки знарядь сільськогосподарського виробництва, транспорту, будівельні матеріали кінця ХІХ початку ХХ століття, де учні побачили різницю часів.
     Дана екскурсія була повчальною та корисною для учнів 2-Б класу, яка допомогла їм поринути в історичні моменти та порівняти наш час з запропонованим екскурсоводом.


  ТОВ «Мала Токмачка»


Після важкого навчального року в учнів настає один із цікавих періодів навчального процесу. А  саме навчальні екскурсії, які планує кожен класний керівник індивідуально для свого класу. Учні молодших класів зі своїми класними керівниками та вихователями пройшлися екологічними стежинками села та його околиць.
     Так 29 травня учні 2-А та 2-Б класів мали змогу відвідати сільську пекарню, засновану ТОВ «Мала Токмачка», а 30  травня сільську перукарню.
     Під час екскурсії  до пекарні, пекар – Чемерєва Лідія Миколаївна, випускниця нашого навчального закладу, розповіла учням про те, як випікається хліб, які обсяги його постачають для організації харчування працівників ТОВ «Мала Токмачка», які хлібобулочні вироби можуть придбати токмачани в магазині «Токмачаночка». Також Лідія Миколаївна ознайомила з технічним забезпеченням пекарні (машина для змішування тіста, печі, форми для випікання), особливостями готування та випікання хлібобулочних виробів.
     Під час екскурсії учні зрозуміли, що робота пекаря складна та відповідальна, що для того щоб випекти смачну здобу, потрібно чимало зусиль та вмінь.
     Професія перукаря теж є не менш важливою. Професія перукаря схожа на роботу художника, який створює на вашій голові справжні шедеври. А ще майстер зачіски виконує роль лікаря, який піклується про стан вашого волосся, про це учням розповіла перукар - Пругло Яна (випускниця нашого навчального закладу).
     Під час екскурсії, вона ознайомила учнів з перукарськими інструментами (різноманітні ножиці та розчіски, фен, плойки…) та косметичними засобами по догляду за волоссям, а також з такими термінами, як «перукар» та «клієнт». В ролі клієнтів побували й наші учні: Лось Аліна та Старіченко Христина, які залишилися задоволені новими зачісками.
     Екскурсія до перукарні була цікавою для дітей, вони отримали багато нових вражень.
     Фоторепортаж ви можете переглянути у фотоальбомі: Екскурсія молодших школярів (2017 рік).